پایانامه کارشناسی معماری طراحی کلینیک بیماری های خونی کودکان

دانلود پاورپوینت بررسی مرکز آموزش های پزشکی روی و دیانا Roy & Diana
فروردین ۱۸, ۱۳۹۷
فوم بتن
فروردین ۲۴, ۱۳۹۷
نمایش همه
مشخصات عمومی مطالعات ( پایان نامه رساله )
عنوان کامل پایان نامه پایانامه کارشناسی معماری طراحی کلینیک بیماری های خونی کودکان
گرایش معماری – معماری
مقطع کارشناسی
تعداد صفحات  ۱۰۰
فرمت Word


بخش اول: شناخت

فصل اول: کلیات

در اين فصل طرح مسئله، ضرورت انجام موضوع، روش تحقيق و… آمده است. 

۱-۲- علت انتخاب موضوع

كودكان اعضاي كوچك و لطيف جامعه مي‌باشند و قابليت تاثيرگذاري بر شكل‌گيري محيط‌شان را با بيان تمايلات و نيازهاي خود دارند. اما در اين امر مهم به معماران، معماراني آشنا به علوم رفتاري كودك، احتياج دارند. واقعيت مهمي كه در جامعه امروز ايران با آن روبرو هستيم و تهديدي جدي براي آيندگان بشمار مي‌رود اهميت ندادن و يا به عبارتي ديگر ناچيز شمردن كودكان و جهان كوچك آنها، به خصوص رابطه نزديكشان با طبيعت و فضاي سبز مي‌باشد.

در حال حاضر در کلینیک بیماری‌های خاص، تفاوت معنی‌داری در فضای پذیرش رده‌های سنی متفاوت وجود ندارد که نشانگر توجه به نیازهای خاص کودکان باشد. فرم و فضای کلينیک‌های موجود، اعم از پلان و… از یک سری تیپ‌های وزارتخانه‌ای پیروی می‌کند. با توجه به این شرایط ساخت فضای درمانی مختص کودکان که با توجه به نیازهای روانی و خصوصیات سنی و جسمی آنها طراحی شده باشد ،اهمیتی ویژه دارد.

بدين جهت با ارئه اين طرح سعي گرديده است، مكاني دلپذير براي درمان كودكان فراهم گردد و آسايش خيال را براي والدين آنها به ارمغان آورد.

۱-۳- اهميت و ضرورت انجام پروژه

با توجه به اين نكته كه كودكان سهم بزرگي از جامعه جوان ايران را تشكيل مي‌دهند، كمبود مكان‌هايي مناسب و با نيازهاي فيزيكي و رواني آنها جلب توجه مي‌نمايد.

توجه به این خصوصیات کودکان ونیز رابطه سلامتی و نشاط با فضای سبز و طبیعت از مهمترین اهداف این پروژه است؛ چرا که نمی‌توان تأثیر طبیعت وفضای طراحی شده مناسب برای کودکان رادرتسریع روند بهبود آنها نادیده گرفت.

در واقع ایجاد طرحی مناسب برای مراقبت ودرمان کودکان وکمک به آنها در جهت بهتر سپری نمودن دوره درمان از ضروریات انجام این طرح می‌باشد.

 

۱-۴- روش گردآوري اطلاعات

روند رسيدن به طرح مورد نظر مبتني بر مطالعه موضوعي و مطالعه محيطي و اقليمي و شرايط حاكم بر منطقه و بررسي نمونه‌ها و ظوابط طراحي است. در مطالعات مقدماتي و شناخت موضوع و بستر طرح، مطالعات به صورت كتابخانه‌اي و در بخش شناخت سايت و موارد مورد علاقه كودكان در طراحي، برداشت‌هاي ميداني انجام شد. بخشي از مطالب و عكس‌ها از طريق اينترنت انجام گرديد. بعد از انجام مطالعات و به دست آوردن اطلاعات و دانش كافي از طريق طرح‌هاي و كانسپت‌ها پروژه شكل گرفت و طراحي آغاز شد………………………………

 

  • توجه مهم (قبل از هر اقدامی حتما بخوانید) :
  • ** پس از خرید لینک دانلود فایل word پایانامه برای شما نمایان می شود.
  • ** اقلیم پایانامه ها گاها مشابه کار شما نیست لذا پس از خرید اقلیم شهر خود را از طریق یوزرتلگرامی زیر پیگیری بفرمایید تا رایگان در خدمت شما گذاشته شود : telegram.me/Saman_Mzde
  • ** در صورتی که اطلاعات،تصاویر بیشتری در رابطه با ان می خواهید ،با شماره تلفن ۰۹۳۰۸۶۰۷۷۸۱  تماس حاصل فرمایید یا درتلگرام بنده پیغام بگذارید : telegram.me/Saman_Mzde
  • ** در صورتی که موضوع پایانامه شما رویکرد دارد می توانید با شماره تلفن ۰۹۳۰۸۶۰۷۷۸۱  تماس حاصل فرمایید یا درتلگرام بنده پیغام بگذارید تا رویکرد کارتونو اضافه کنیم : telegram.me/Saman_Mzde
  • دانلود فایل word از طریق درگاه بانکی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

تستت متن منو