پایان نامه کارشناسی معماری دهکده سلامتی

پایان نامه کارشناسی معماری طراحی مجموعه تفریحی ساحلی
آذر ۲۸, ۱۳۹۶
پایان نامه کارشناسی معماری دهکده آرامش
آذر ۲۸, ۱۳۹۶
نمایش همه
مشخصات عمومی مطالعات ( پایان نامه رساله )
عنوان کامل پایان نامه پایان نامه کارشناسی معماری دهکده سلامتی
گرایش معماری – معماری
مقطع کارشناسی
تعداد صفحات ۳۲۰ صفحه
فرمت Word
طرح ندارد
صفحه بندی فهرست ندارد
تعداد فصل ها ۴ فصل

۱- فصل اوّل: آغاز کلام

  1. مقدمه و خلاصه رساله: (چکيده)
  2. آسايش و سلامت کيفيتي است که انسان بايد به وجود آورد. کيفيتي که شخص بايد بشناسد تا به جستجويش برخيزد. تو نمي داني آسايش چيست، چون هيچ وقت آن را حس نکرده اي و خاطره اي از آن نداري…..
  3. ذهن آرام و متمرکز جز در آغوش بستري مناسب متجلي نمي شود. اين بستر چيزي نيست جز محيط پيرامون انسان، معماري همانقدر که با جسم انسان در ارتباط است بر روح و روان انسان نيز تأثير گذار است و اين تاثير قابل انکار نيست. حتي مي توان گفت مهمترين تکليف معماران تأمين بهداشت محيط از نظر رواني است به گونه اي که در تمام فضاهايي که خلق مي شود سعي براين است که روح انسان تغذيه شود.
  4. در بين قرون و اعصار، قرن هفدهم قرن روشنگري، قرن هجدهم قرن منطق، قرن نوزدهم قرن صنعت و قرن بيستم قرن مديريت و ارتباطات و قرن اضطراب و استرس (تنش) و نابسامانيهاي عصبي نام گرفته است. طبق آمار منتشر شده مبتلايان به اضطراب، ترس، نگراني و افسردگي بيشترين آمار را در جهان دارا مي باشند و اين بيماريها به صورت يکي از مشکلات عمده جوامع کنوني در آمده اند.
  5. بسياري از روانشناسان راه رهايي از فشارهاي رواني را دور شدن از محيط پر تنش مانند (استراحت کردن، مسافرت کردن و يا پناهنده شدن به طبيعت) مي دانند. زيرا دوري از محيط فشار فرصتي جهت بهبود و سازگاري صحيح براي اينگونه افراد فراهم مي کند.
  6. مشکلات از برخورد و رابطه ميان خود و محيطش حادث مي شود و در اين مجموعه با توجه به هر دو عامل ، از طرفي با ايجاد يک محيط آرام و مناسب و از طرف ديگر با تأثير گذاري بر خود از طريق خدمات روان درماني و فعاليتهاي مربوطه جهت رسيدن به هدف فوق تلاش   مي شود.
  7. دهکده سلامت نيز يک مجموعه استراحتي، درماني، تفريحي براي افرادي است که در اثر فشارهاي زندگي شهري دچار خستگي و ناراحتي عصبي شده اند و با اقامت در اين مجموعه که در ميان طبيعت و در محيطي آرام واقع شده، مي توانند تجدد اعصاب کنند.
  8. نبايد آمار منتشر شده اداره بهداشت رواني %۱۶ ساکنين شهر اردبیل دچار اختلافات مهم رواني بوده و به طور جدي به درمانهاي روانپزشکي نياز دارند.
  9. (۲-۱) – معرفي و توضيح پيرامون موضوع:
  10.      اين مجموعه نيز با ارائه گونه اي از معماري سعي در خلق فضاهايي را دارد که براي مراجعين، تجربه اي در جهت دريافت وتيل به سلامت ذهني که همانا غايت نهايي زندگي آدمي است باشد.
  11.      در اين روزگاران که زمين در حال گذر از هزاره اي به هزاره ي ديگر است، مناسبات اجتماعي، فرهنگي و صنعتي و الگوهاي زندگي روز به روز بر تعداد کلان شهرها و شهر وندان آن مي افزايد. زندگي آدميان در چنين مجتمع هاي زيستي، به ويژه در کشورهاي جهان سوّم و در حال توسعه دستخوش بسيار تنش و ناآرامي هاست که حاصلي جز فشارهاي ذهني و رواني براي عموم آنها ندارد.
  12. (دن مخلان ماتيوس)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

تستت متن منو